Planowanie i gra przyszłości

Szkoła przyszłych mistrzów

W południowo-zachodnich Niemczech specjalny klub golfowy pomoga rozwijać nowe pokolenie utalentowanych graczy amatorów i zawodowców. Hector Zapata, greenkeeper w obiekcie szkoleniowym St. Leon-Rot, z dumą zapewnia, że pola golfowe, liczne obszary treningowe i otaczające krajobrazy nadają się do tego celu.…

Wizja doskonałości

Wizja doskonałości

St. Leon-Rot cieszy się w całej Europie reputacją jednej z najbardziej pomyślnych i nowatorskich organizacji golfowych, która specjalizuje się w rozwijaniu talentów graczy i trenerów. Prowadzona przez tę organizację akademia golfa, wyjątkowe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, zapewnia niezrównane szkolenie osobom chętnym udoskonalić wszelkie aspekty gry. Hector Zapata poważnie podchodzi do swych obowiązków, które obejmują zapewnienie najlepszych powierzchni do gry.

 • HECTOR ZAPATA

   

   

   

  Greenkeeper, St. Leon-Rot

  “Gracze w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania pragną doskonalić grę, w czym pomaga im nasza akademia i certyfikowani instruktorzy PGA – zaś mój zespół ma zapewnić i utrzymać tereny green i otaczające je, które na to pozwolą.”

  LESLIE PILLIER

Niestandardowe kursy

Niestandardowe szkolenia można zorganizować wyłącznie w niestandardowych obiektach, i dlatego właśnie wybór nagradzanych pól golfowych w St. Leon-Rot nie może się z niczym równać. St. Leon to pole w starym stylu, przypominającym obiekty szkockie i walijskie, a w latach 2011 do 2015 zostało uznane za ’najpopularniejsze pole golfowe’ w ‘Niemczech przez czytelników Golf Journal. Sąsiednie Course Rot wygrało wcześniej to samo wyróżnienie 11 razy pod rząd. To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej.…

“Oprócz dwóch pól golfowych na potrzeby mistrzostw posiadamy także atrakcyjne, 9-dołkowe pole zapewniające graczom doskonałe możliwości rozgrywania krótkiej gry. Doskonale nadaje się dla początkujących i młodszych graczy, którzy właśnie przechodzą od 5-dołkowego pola dla ‘dzieci’, co, jak liczymy, będzie punktem wyjścia dla przyszłych mistrzów!”

7700a-planowanie-i-gra-przyszłości
2750-e-cut-hybrid-planning-and-playing-for-the-future
7700a-planowanie-i-gra-przyszłości

Dążenie do perfekcji

Zaangażowanie St. Leon-Rot w szkolenie podkreśla także wspaniała, oświetlona strzelnica (ze 134 słupkami) oraz “Wedge-o-Drom” (na powierzchni 20 000 m²). Jest tam także: siedem terenów green do ‘celowania’ z bunkrami, dwa maszty o wysokości 30 m do ćwiczenia strzałów ‘draw’ i ‘fade’, pofałdowane pole ze słupkami i duży, płaski bunkier w alejce. Do tego należy dodać 1 600 m² pofałdowanego trawnika na strzały typu putting green oraz dwa trawniki typu chipping green i dwa pitching green, co wyraźnie pokazuje, że jest to doskonałe miejsce, by doskonalić stroke play, obniżać handicap, a być może nawet odkryć nowy talent.

“Trawniki typu putting green i dziesięć zielonych bunkrów zarówno dla początkujących, jak i ekspertów, zapewniają doskonałe warunki doskonalenia każdego uderzenia. Jestem dumny, że mogę zapewniać idealny stan nawierzchni do gry, dzięki którym jest to możliwe.”

 

W harmonii z naturą

Krajobraz St. Leon-Rot składa się z parku, łąk, przeszkód wodnych, skomplikowanych bunkrów i pofałdowanych zboczy. Oznacza to, że Hector i jego zespół w znacznej mierze polegają na różnych sprzętach marki John Deere, by utrzymać najwyższe standardy obowiązujące w golfie oraz najpiękniejsze otoczenie. Do jego ulubionych narzędzi należą kosiarki pchane, ponieważ zapewniają one ‘doskonały – efekt trawnika również dla greenkeepera!’ Jednakże na potrzeby większych obszarów wymagających prędkości i najwyższej jakością zawsze ’sięga po model 2750.

“Najnowszy model 2750 jest tak lekki, że można go prowadzić jednym palcem! Ten model pozwala kosić dokładnie wszystko, niezależnie od warunków – ani ukształtowania terenu.”

2750-e-cut-hybrid-planning-and-playing-for-the-future

Utrzymanie terenów green z pasją

Hector, który pochodzi z Dominikany, lecz od 21 lat mieszka w Niemczech, odpowiada także za szkolenie kolejnego pokolenia greenkeeperów w St. Leon-Rot. Pragnie, by nowo zatrudnieni podzielali jego pasję do golfa, utrzymania terenu i pracy w tym wyjątkowym miejscu.

“Uwielbiam swoją pracę, lubię dzielić się z przyszłymi greenkeeperami całą swoją wiedzą na temat sprzętu, trawy i utrzymania jak najlepszych terenów green, które dla mnie stanowią serce pola golfowego. Muszą być idealne, niczym dywan, po którym gładko toczy się piłka. Źle utrzymany trawnik kiepsko świadczy o greenkeeperze!”

Znajdź najbliższego dealera

Znajdź najbliższego dealera

Znajdź dealera John Deere