AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   10 LISTOPADA 2021

Kosiarki golfowe John Deere wygrywają nagrodę za innowacyjność

KOSIARKA GOLFOWa

Walldorf, 5 listopada 2021 – Kosiarka John Deere wygrała kolejną nagrodę za innowacyjność po tym, jak zyskała uznanie jury na inauguracji Italian Golf Awards, Gran Galà del Golf 2021. Rozdanie nagród odbyło się w trakcie ostatniego spotkania Italian Association of Gold Technicians (AITG), gdzie John Deere wygrał główną nagrodę w kategorii „Best innovation in golf course maintenance machines” („Najlepsza innowacja maszyn do pielęgnacji pola golfowego”) dla kosiarki samojezdnej do Greenów Triplex 2750 Precision-Cut i E-Cut Hybrid.

Ten model zyskał już uznanie za innowację, kiedy zdobył nagrodę AE50 Award od American Society of Agricultural and Biological Engineers w 2020 roku.

Odkąd model pojawił się na rynku, zdobył uznanie operatorów kosiarek za wyjątkową jakość kontroli eksploatacji i jakość cięcia, niskie koszty eksploatacji i stały poziom wydajności niezależnie od osoby operującej maszyną. Dzięki temu kosiarka jest idealna do optymalnego utrzymywania zieleni i nie tylko.

Wśród różnych technologicznych innowacji i funkcji, które sprawiły, że kosiarki otrzymały nagrodę, jest system TechControl. Pozwala osobom zarządzającym polem  golfowym i technikom na elektroniczne zmienianie ustawień, a także kontrolowanie różnych funkcji za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu. Jednym z ustawień jest Frequency of Clip. Funkcja ta umożliwia programowanie częstotliwości cięcia dla danej liczby noży, a kosiarka będzie utrzymywać częstotliwość pomimo  zmian  prędkości koszenia.

Po ustawieniu parametry są automatycznie dostosowywane do wskaźnika prędkości, gwarantując maksymalną jednolitość koszenia. Prędkość jazdy, prędkość skręcania, prędkość podnoszenia zespołów tnących i prędkość opuszczania zespołów tnących może być ustawiona w taki sam sposób. To gwarantuje identyczne efekty koszenia – niezależnie od operatora maszyny. Inne zaawansowane funkcje maszyny to m.in. tryb Eco, dzięki któremu użytkownik może elektronicznie zarządzać prędkością silnika, by oszczędzać paliwo. W tym trybie prędkość obrotowa silnika jest obniżona, i jest jedynie automatycznie podnoszona i dopasowywana w miarę rosnącego obciążenia, co pozwala zaoszczędzić nawet do 30% paliwa i redukuje poziom hałasu.

Inna istotna funkcja kosiarki to LoadMatch: ekskluzywny system elektroniczny, zarządzający automatycznie pracą silnika maszyny oraz równocześnie zespołami tnącymi (wrzecionami)  pod obciążeniem. Funkcja ta pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnych wyników, zarówno w wersji z silnikami hydraulicznymi jak i z wersją hybrydową, w zakresie jakości i równomierności  cięcia oraz wydajności – niezależnie od poziomu doświadczenia operatora. Co więcej, automatyczne i elektroniczne sterowanie silnikiem diesla lub  benzynowego umożliwia oszczędzanie paliwa, znaczną redukcję negatywnego wpływu na środowisko i redukcję hałasu. Pozwala także na zrealizowanie wytycznych z ostatniego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/1628/UE Stage V przez kosiarkę samojezdną Triplex 2750 Precision-Cut i E-Cut Hybrid John Deere.

„Dla naszych klientów najważniejsze aspekty to jednolitość jakości cięcia, zdolność podążania za konturem podłoża i łatwa obsługa pojemników na trawę” – mówił Roberto Foti Belligambi, TSM Turf & Golf w John Deere Italiana. „Ta ważna nagroda zwieńczająca wysiłki John Deere w skupianiu się na rozwoju coraz bardziej wydajnych i efektywnych maszyn, które – jak Triplex 2750 Precision-Cut i E-Cut Hybrid – gwarantują osiągnięcie wyjątkowej precyzji i jednolitości przy każdym rodzaju zieleni”.– dodał.