AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   25 STYCZNIA 2021

Cyfrowa precyzja dzięki nowej aplikacji

Startup Solorrow i firma John Deere nawiązują współpracę

Dzięki nowej aplikacji opracowanej przez niemiecki startup Solorrow rolnicy mogą z łatwością tworzyć indywidualne mapy nawożenia i innych zabiegów o zmiennej wielkości aplikowanej dawki, a następnie udostępniać je w John Deere Operations Center.

Stamtąd mapy można bezprzewodowo przesyłać do maszyn znajdujących się na polu, by aplikowanie nawozów i środków ochrony roślin było bardziej precyzyjne, a tym samym bardziej efektywne oraz przyjazne dla środowiska.

Nowoczesne oprogramowanie i aplikacje stają się coraz ważniejsze w rolnictwie precyzyjnym. Solorrow oferuje przystępne cenowo i łatwe w obsłudze rozwiązanie, które pozwala użytkownikom szybko określić pola i ich granice w widoku mapy na tablecie lub smartfonie.

Dzięki danym na temat biomasy pochodzącym z pięciu lat wybrane obszary można następnie podzielić na różne strefy według rodzaju gleby, na podstawie których tworzone są mapy nawożenia i oprysku. Gotowe mapy można przesłać z aplikacji do John Deere Operations Center, a następnie bezprzewodowo do odpowiedniej maszyny. Po otrzymaniu danych wyświetlacz John Deere znajdujący się w kabinie informuje sterowany przez magistralę ISOBUS rozsiewacz nawozu lub opryskiwacz o dawce, jaką należy aplikować w danym miejscu, na podstawie lokalizacji maszyny na polu.

Zalety współpracy między aplikacją Solorrow a rozwiązaniami John Deere w zakresie rolnictwa precyzyjnego są nie tylko czysto rolnicze. Pokazuje ona bowiem, że płynna wymiana danych między oprogramowaniem różnych producentów jest zarówno możliwa, jak i bardzo praktyczna. Dzięki temu rolnicy mają zawsze pełną kontrolę nas przepływem i źródłami danych.

Nowa aplikacja pozwoliła też Solorrow i John Deere zintensyfikować działania marketingowo-sprzedażowe każdej z firm. Dealerzy John Deere mogą teraz oferować rolnikom i usługodawcom jeszcze szerszą gamę systemów rolnictwa precyzyjnego, a klienci w przypadku każdego z nich otrzymują te same standardowe usługi konsultacji, uruchomienia i wsparcia technicznego.