AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   21 STYCZNIA 2021

Lepsza zabawa przy koszeniu trawnika

Lepsza zabawa przy koszeniu trawnika

Mannheim, 21 stycznia 2021 r. — zadbany trawnik to miły widok, szczególnie w dzisiejszych czasach.

John Deere wprowadza nowe udoskonalenia w swojej serii kosiarek do trawników X100 z roku modelowego 2021. Wraz z nimi udostępnione zostaną także aktualizacje serii X300 i X500 oraz trzy nowe kosiarki samojezdne ZTrak o zerowym promieniu skrętu.

Wszystkie sześć modeli w gamie X100 otrzymało nowy, stylowy kształt maski. Przekładnia hydrostatyczna i dwa pedały kierunku jazdy umożliwiają operatorowi zmianę kierunku poruszania się bez podnoszenia stopy, co sprawia, że maszyny te są bardzo wygodne w obsłudze. Kosz na trawę został przeprojektowany w celu łatwiejszego opróżniania i czyszczenia. W kosiarkach do trawników X117R, X147R i X167R zbiornik jest montowany w standardzie, natomiast w modelach X107, X127 i X167 z wyrzutem bocznym jest on dostępny jako opcja. Deska rozdzielcza w stylu samochodowym montowana w modelach X127 i X167 zawiera teraz czytelny wskaźnik paliwa. Nowe otwarte tylne siedzenie w wybranych modelach gamy zapewnia większy komfort, zwłaszcza w gorące dni. 

Wszystkie kosiarki do trawników serii X300 i X500 z roku modelowego 2021 są wyposażone w silniki o większej mocy, które umożliwiają im pracę na bardziej nachylonych terenach oraz skracają czas koszenia większych powierzchni, a także zwiększają wydajność odśnieżania w zimie. Modele X354, X370 i X380 mają zmodernizowane fotele z wysokim oparciem, które zapewniają wyższy poziom komfortu i podparcia.

Do oferty John Deere na rok 2021 dołączają trzy nowe kosiarki samojezdne Z500 o zerowym promieniu skrętu. Modele Z515E, Z530M i najwyższy model Z545R zapewniają wyjątkową zwrotność umożliwiającą szybkie koszenie, zwłaszcza wokół przeszkód i na nierównym terenie. Wszystkie trzy maszyny są wyposażone w głębokie agregaty o szerokości koszenia 122 cm (42 in) oraz szeroki kanał wyrzutowy zapewniający doskonałe rozprowadzanie trawy nawet przy dużych prędkościach koszenia. Wytrzymała konstrukcja ramowa maszyny wraz z ramą ochronną (ROPS) stanowią standard we wszystkich modelach. W kosiarce Z545R zastosowano silnik z elektrycznym wtryskiem paliwa oraz elektroniczną przepustnicą ręczną. Ciekawym wyposażeniem jest też zintegrowane oświetlenie LED (standard w modelu R i opcja w E i M).

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym dealerem John Deere.