AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   10 MAJA 2022

Na miarę Twoich zadań

Większy komfort i większa moc w ciągnikach specjalistycznych

Maggiore comfort e potenza per i trattori specializzati

Ciągniki serii 5G firmy John Deere oferują teraz większą różnorodność modeli i komfort na potrzeby rozmaitych zadań związanych z uprawami specjalistycznymi. Całkowicie zaktualizowaliśmy tę serię — zmodernizowaliśmy wszystkie ciągniki o mocy powyżej 75 KM i dodaliśmy pięć nowych modeli charakteryzujących się większą mocą w konfiguracjach GV, GN, GF oraz GL. 

 

Nowe funkcje w wersjach z kabiną 

Główną nową funkcją w serii 5G jest pięciobiegowa przekładnia Eco Hi-Lo PowrReverser™, umożliwiająca jazdę z prędkością do 40 km/h przy zredukowanej prędkości obrotowej silnika. Dzięki niej ciągniki cechują się mniejszym zużyciem paliwa, a zarazem zapewniają większy komfort jazdy.         

Aby spełnić indywidualne wymagania klientów, serię ciągników 5G uzupełniliśmy o nowe modele. Najistotniejsze z nich to nowe ciągniki 5115 w ramach serii modeli GF, GN i GV. Charakteryzują się one mocą do 120 KM i czterocylindrowym silnikiem o pojemności 3,6 l. Ponadto firma John Deere oferuje większą różnorodność mocy na potrzeby prac w najwęższych rzędach winnic — gama modeli GV otrzymuje dwa nowe warianty: 5105G i 5115G o mocy maksymalnej odpowiednio 105 KM i 120 KM.  

Na miarę potrzeb operatora  
Zaprojektowana na nowo kabina jest teraz lepiej dostosowana do potrzeb operatora. Nowa konstrukcja oferuje lepszą ergonomię, a także więcej miejsca na nogi, co zwiększa komfort jazdy i czyni pracę w nowych ciągnikach serii 5G jeszcze przyjemniejszą. Znacznie obniżona maska zapewnia bezkonkurencyjną widoczność obszaru przed ciągnikiem. Lepszą widoczność, zwłaszcza w nocy, zapewnia również opcjonalne oświetlenie LED.         

Nowa kabina zwiększa komfort pracy, a ponadto ma znaczenie prozdrowotne dla operatora. Układ filtracji kategorii IV (zgodny z normą EN 15695), zintegrowany w dachu kabiny operatora, jest dostępny w ramach opcji i zapewnia ochronę przed pyłem, niebezpiecznymi dla zdrowia aerozolami oraz oparami. 

Kolejnym ważnym elementem najnowszej serii ciągników 5G jest nowy, 5-calowy wyświetlacz cyfrowy, który przedstawia istotne informacje dotyczące pojazdu. Jest on umieszczony centralnie przed operatorem i umożliwia wygodną zmianę różnych ustawień ciągnika.

Na miarę potrzeb w zakresie wydajności        
Nowe ciągniki są nie tylko prostsze w obsłudze, ale też wykorzystują bardziej inteligentne rozwiązania. Opcjonalnie ciągniki mogą być wyposażone w ISOBUS i zmodernizowane poprzez dodanie modułu telematyki JDLink. Dzięki temu ciągnik może bezpłatnie łączyć się z John Deere Operations Center, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Można łatwiej digitalizować i planować operacje, ponieważ najnowocześniejsze narzędzia do zarządzania flotą są bezpłatnie dostarczane wraz z ciągnikiem. 

Aby można było jeszcze sprawniej zarządzać pracą na stromych zboczach i w wąskich rzędach, ciągniki można doposażyć w kompleksowe funkcje, takie jak DYNAMIC STEERING (dynamiczne kierowanie) i AutoClutch. Funkcja DYNAMIC STEERING umożliwia automatyczną zmianę przełożenia odpowiednio do prędkości postępowej. Przy mniejszych prędkościach ilość obrotów kierownicą potrzebna do maksymalnego skrętu jest znacznie zmniejszona, szczególnie podczas ciasnych skrętów, natomiast podczas jazdy po drogach z prędkością transportową ilość obrotów kierownicy do pełnego skrętu się zwiększa. Poprawia to komfort kierowcy i daje mu lepszą kontrolę nad ciągnikiem. Funkcja AutoClutch ułatwia manewrowanie, gdyż sprzęgło jest załączane za pośrednictwem pedału hamulca.

Dodatkowe aktualizacje w ramach serii 5G 

Do sadów z nisko zwisającymi roślinami na pergolach firma John Deere w ramach serii 5G oferuje również ciągniki bez kabiny lub z kabiną o niskim prześwicie. Nowy ciągnik o mocy 105 KM z gamy GL zapewnia większą różnorodność mocy, a obszerniejsze siedziska operatora zwiększają komfort jazdy podczas prac w sadzie. 

Ciągniki o mocy poniżej 75 KM mają już zmodernizowane silniki spełniające wymagania normy Stage V, zachowując przy tym znane i sprawdzone cechy poprzednich modeli.

 

5G traktory specjalistyczne