AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   4 MARCA 2022

John Deere ułatwia przejście na sygnał RTK

Starfire 7000

Nowy odbiornik StarFireTM 7000 firmy John Deere umożliwia łatwe przejście na rozwiązania rolnictwa precyzyjnego. Bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu odbiornik oferuje dokładność sygnału RTK na poziomie +/- 2,5 cm, a klienci skorzystają z lepszego zasięgu sieci satelitarnej.

Coraz więcej rolników chce korzystać z precyzji RTK, ale bez ponoszenia większych inwestycji początkowych. Firma John Deere oferuje teraz nowy odbiornik StarFireTM 7000 z zupełnie nowym sygnałem korekcyjnym: StarFireTM RTK. Nowy sygnał można bardzo łatwo aktywować, kupując licencję odnawialną bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywacje.

Ponieważ czas pobierania sygnału wynosi mniej niż 10 minut, pracę w terenie można rozpocząć nawet trzy razy szybciej niż wcześniej. Powtarzalność w zakresie zarejestrowanych granic pola wynosi co najmniej pięć lat, dzięki czemu można tworzyć linie prowadzenia i trasy w tym samym miejscu na potrzeby kolejnych upraw. Granice pola można wykorzystywać poza sezonem w celu wysoce precyzyjnego i automatycznego włączania oraz wyłączania sekcji belki opryskowej. Oznacza to, że John Deere zapewnia lepsze rozwiązanie na potrzeby coraz powszechniejszego wykorzystania technologii rolnictwa precyzyjnego. 

Nowy odbiornik, podobnie jak poprzednie modele, oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i można go zmodernizować do mobilnej oraz radiowej wersji RTK. Odbiornik StarFireTM 7000 oprócz sygnałów GPS i GLONASS odbiera sygnały systemów nawigacji satelitarnej Galileo i Beidou. Pozwala to bez dodatkowych kosztów uzyskać większą moc sygnału i niezależność od czynników zakłóceniowych, wynikających na przykład z zacienienia przez drzewa. 

Odbiornik jest dostępny w wersjach uniwersalnej/przenośnej i zintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny umożliwia elastyczne zastosowanie. Dzięki nowym, praktycznym uchwytom po bokach można go jeszcze łatwiej przenosić z jednej maszyny do drugiej lub do narzędzia. Odbiornik jest zgodny z nowymi i eksploatowanymi już maszynami, dzięki czemu można go wykorzystywać w całej flocie. 

Aby zniechęcić złodziei do kradzieży odbiornika uniwersalnego, firma John Deere oferuje użytkownikom skonfigurowanie kodu PIN. Kod PIN można zdefiniować na potrzeby dwóch poziomów dostępu, na przykład dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z mechaniczną blokadą, a odbiornik można zdemontować po zakończeniu pracy i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

Nowy odbiornik StarFireTM 7000 w wersji zintegrowanej będzie można zamawiać z nowymi maszynami do zbioru bawełny i kombajnami serii X z roku modelowego 2023. Jako rozwiązanie uniwersalne do montażu u klienta będzie dostępny w sezonie zimowym 2022/23.