AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   03 Luty 2023

Przedstawiciele firmy John Deere nie będą obecni na Targach SIMA w 2024 roku

Korzystając z nadarzającej się ku temu okazji, przedstawiciele firmy John Deere chcieliby poinformować dealerów i klientów, że nie zjawią się na kolejnych Targach SIMA organizowanych w listopadzie 2024 r. w Paryżu. Jednym z głównych powodów takiej decyzji jest plan zwiększenia nacisku na krajowe spotkania z dealerami i klientami w roku 2024.

„Pandemia COVID-19 wpłynęła na specyfikę wydarzeń. Zmienia się także sposób, w jaki klienci chcą wchodzić z nami w interakcje. Targi maszyn rolniczych i do pielęgnacji terenów zieleni już od dawna służą nam do nawiązywania kontaktu z rolnikami i usługodawcami, ale badamy też alternatywne kanały komunikacji łączące w sobie zarówno elementy cyfrowe, jak i kontakt bezpośredni. Umożliwi nam to efektywniejszą prezentację naszych innowacyjnych technologii i rozwiązań opartych na systemie produkcyjnym, a jednocześnie nawiązanie kontaktu z szerszym kręgiem odbiorców” — mówi Andreas Jess, który w firmie John Deere pełni funkcję dyrektora ds. marketingu w regionie 2. „Klienci coraz bardziej interesują się sposobem, w jaki produkty z zakresu rolnictwa precyzyjnego mogą wspomóc ich działalność w całym cyklu produkcji rolnej. Wymaga to innego podejścia do prezentowania pomysłów i rozwiązań” — dodaje.

Zwiększenie nacisku na krajowe spotkania z klientami pomoże też firmie John Deere uprościć sposób działania i skoncentrować się przede wszystkim na kliencie. Celem jest także maksymalnie wydajne wykorzystywanie zasobów w perspektywie średnio- i długoterminowej. „Obecnie planujemy spotkania z dealerami i klientami w Europie w roku 2024, co wymaga synchronizacji z naszymi rynkami w Ameryce Północnej. Pierwsze terminy ogłosimy w marcu 2024 r. Będziemy mieć wówczas do przekazania bardzo ekscytujące wieści” — dodaje Tilmann Köller, który w firmie John Deere odpowiada za relacje publiczne oraz targi i wydarzenia w regionie 2.

Zarząd firmy John Deere nadal uważa targi za istotny element swoich przyszłych planów i z entuzjazmem przyjąłby zmiany w aktualnych harmonogramach organizatorów targów międzynarodowych, które zapewniłyby większą elastyczność na rzecz innych działań promocyjnych.