AKTUALNOŚCI I INFORMACJE   24 PAŹDZIERNIKA 2023

Partnerstwo John Deere i DeLaval – zrównoważona produkcja mleka z Milk Sustainability Center

dni otwarte 2023

John Deere i DeLaval połączyli siły, aby stworzyć Milk Sustainability Center (Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka), czyli MSC. To cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności i zrównoważonego rozwoju ich działań. Ekosystem będzie otwarty dla tych, którzy chcą dołączyć i zostać nowymi partnerami. Nadrzędnym celem będzie dostarczenie rolnikom danych niezbędnych dla realizacji kompleksowego podejścia do hodowli bydła mlecznego. Rozpoczęcie partnerstwa John Deere i DeLaval zostanie ogłoszone na stoisku John Deere podczas targów AGRITECHNICA 2023, które odbędą się w dniach 12-18 listopada w Hanowerze w Niemczech.

Rolnicy zajmujący się produkcją nabiału używają MSC do monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych (Nutrient Use Efficiency – NUE): azotu, fosforu, potasu i dwutlenku węgla (CO²) dla ich całego gospodarstwa czy konkretnych pól uprawnych oraz hodowli bydła. MSC dostarczy również danych, które pozwolą rolnikom hodowli bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy. Celem MSC jest służenie hodowcom bydła mlecznego niezależnie od marki wykorzystywanego przez nich sprzętu i oprogramowania do zarządzania.

Dane to przyszłość hodowli bydła mlecznego

 Hodowle bydła mlecznego są prawdopodobnie najbardziej złożonym w dzisiejszym czasie obszarem rolnictwa, który nie posiada zintegrowanego systemu zarządzającego wydajnością zbioru plonów i hodowli. Tacy rolnicy często wykorzystują pięć do siedmiu różnych, niepołączonych ze sobą rozwiązań z zakresu oprogramowania, aby prowadzić swoją działalność. MSC pozwoli im obliczać, wyznaczać benchmarki, stymulować i optymalizować NUE oraz CO2 dla zrównoważonego podejmowania decyzji, które będą generować zyski – mówi Dave Chipak, Director Dairy & Livestock Production Systems w John Deere.

Po autoryzacji wykonanej przez rolnika, dane z DeLaval Plus i John Deere Operations Center zostaną automatycznie zaciągnięte do Milk Sustainability Center. To zredukuje konieczność ręcznego wprowadzania danych i zagwarantuje ich wysoką jakość. Ostatecznie pomoże całemu systemowi używanemu w gospodarstwie (na polach, w hodowli, w zasobach pracowniczych, doradztwie, sprzęcie i innych aktywach) pracować wspólnie.

Milk Sustainability Center odpowiedzią na potrzeby

MSC jest oparte na chmurze danych i dostępne na komputerach oraz urządzeniach mobilnych, zbudowane i napędzane przez Dairy Data Warehouse BV (DDW). To firma z Holandii, która przez ostatnie 10 lat oferowała rozwiązania z zakresu danych dostarczanych zrównoważonemu przemysłowi hodowli bydła mlecznego. Rolnicy zajmujący się nabiałem, konsultanci, dealerzy i inni partnerzy mogą zostać zaproszeni do sprawdzenia swoich danych w MSC.

 Rolnicy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego szukają sposobów na zmniejszenie śladu węglowego i poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju. Milk Sustainability Center pomoże tym gospodarstwom osiągnąć ich cele i zająć się rosnącymi potrzebami przetwórców mleka, dostawców, a wreszcie również klientów  mówi Lars Bergmann, Executive Vice President Digital Services w DeLaval.

Początkowa wersja MSC zostanie uruchomiona latem 2024 roku w Ameryce Północnej i wybranych krajach Unii Europejskiej, będzie ona darmowa. Launch wersji premium z poszerzonymi funkcjami odbędzie się później.

O DeLaval

Nasza wizja zakłada umożliwienie zrównoważonej produkcji jedzenia. Jako firma bazująca na innowacji, stale tworzymy nowe sposoby pomagania naszym klientom i rolnikom zajmującym się hodowlą bydła mlecznego robić więcej mniejszym nakładem sił. Dostarczamy im światowej jakości sprzęt udojowy i inne rozwiązania.

Dziś DeLaval liczy sobie około 4500 profesjonalistów-pasjonatów, działa na ponad 100 rynkach na całym świecie. DeLaval jest częścią Tetra Laval Group.