KARIERA W JOHN DEERE   3 LIPCA 2020

Supply Management - zaopatrujemy w części i dobrą energię

Supply Management

Pod koniec roku 2018 do naszego BSC przenieśliśmy kolejne ważne procesy z obszaru Supply Management. Tworząc ten zupełnie nowy zespół chcieliśmy, by przewodnictwo nad nim objęła osoba nie tylko kompetentna, ale także charyzmatyczna.

Rękawicę podjęła Monika Kowalczuk, posiadająca imponujące doświadczenie w branży automotive. Mimo sporej odległości, gdyż dotychczas mieszkała na Śląsku, przyjęła naszą ofertę i podjęła się przecierania szlaków dla zupełnie nowych zadań.

Mówi Monika Kowalczuk
Rzeczywiście, trochę przeorganizowałam swoje życie, natomiast gdy zobaczyłam ogłoszenie informujące, że John Deere poszukuje osoby o moich kompetencjach, musiałam spróbować. Wśród firm, które zdecydowanie przyspieszają bicie serca – takim pracodawcą jest właśnie John Deere.

Dotychczas zajmowałam stanowiska z szeroko pojętej sekcji zakupów, zwieńczone pozycją Global Buyer. Supply Management Manager to kolejny duży krok w mojej karierze, natomiast patrząc na moje koleżanki i kolegów już wiem, że w John Deere można się rozwijać w naprawdę różnych kierunkach i, jeśli tylko będę czuła się na siłach, mogę podjąć pracę w dziale zajmującym się czymś zupełnie innym, w dowolnym kraju na świecie. Sprawuję pieczę nad działem Supply Management, czyli szeroko pojmowanego łańcucha dostaw. Obsługujemy planowanie części zamiennych oraz bezpośredni zakup części produkcyjnych – to oznacza, że decydujemy, skąd części będą dostarczane.

Zaopatrujemy w części

Nasza praca przekłada się na terminowe dostarczanie części zamiennych do Klientów i dealerów. Dodatkowo obsługujemy centrum analizy kosztów, czyli wpływamy na kształtowanie się cen produktów. Nie zapominajmy także o pracy systemowej, łączącej zamówienia od Klientów na podstawie różnego rodzaju danych. Naszym zadaniem jest obsługa całego rynku europejskiego. Mamy naprawdę wiele odpowiedzialnych funkcji, anbsp;sukcesywnie spływają nowe. W tym obszarze mamy realną możliwość wpływu na rynkowe trendy otwierając się na rynki wschodnie. Tym samym pokazujemy, że mamy naprawdę świetnych specjalistów wyszukujących niezawodnych kontrahentów znbsp;Polski i Europy Wschodniej, produkujących komponenty maszyn.

Mój dział obecnie rośnie w siłę – na tę chwilę zespół liczy 9 osób, do końca roku będzie nas 13, a docelowo nawet 24 w kolejnych 2 latach. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że mogą to nie być liczby ostateczne – pracuję z niesamowitymi ludźmi, którzy znają się na rzeczy, nie brakuje im ambicji, chęci do nauki i przysłowiowego chwycenia byka za rogi. Stąd w kuluarach mówi się, że warto w nas inwestować. Kto tworzy naszą zgraną zakupowo-logistyczną rodzinę? Nie brakuje tu dziwnie brzmiących nazw stanowisk, natomiast wszystkie razem tworzą harmonijną całość.

Zapoatrujemy w części i dobrą energię

Dlaczego warto do nas dołączyć? Ja, jako osoba odpowiedzialna za dział Supply naprawdę cieszę się, że stajemy się de facto Europejskim Sercem dla tego procesu. Naszym największym wyzwaniem jest zdalne sterowanie funkcjami, za które jesteśmy odpowiedzialni, ale mimo tak niedługiego stażu już widać, że naprawdę znamy się na rzeczy. Firma dodatkowo bardzo nas wspiera dając solidne przygotowanie do pracy, zarówno poprzez rozbudowany system szkoleń jak i profesjonalny onboarding, obejmujący nie tylko tematy produktowe, ale również dopasowanie do organizacji.

W ramach zespołu chętnie się integrujemy, byliśmy na przykład na kapitalnej, gawędziarskiej kolacji, na której okazało się, że mamy naprawdę niesamowite pasje jak łucznictwo, storytelling, jeden z kolegów jest mistrzem organizacji eventów, z kolei inny biegle włada aż 5 językami. Mamy dwa talenty kulinarne, które nierzadko rozpieszczają nasze podniebienia domowymi wypiekami. Bywa też, że spotykamy się po pracy na siłowni (mamy to szczęście, że w naszym kompleksie jest praktycznie pełna infrastruktura: siłownia, restauracja a nawet przedszkole). Takie pozornie drobne rzeczy bardzo cementują relacje i sprawiają, że w podbramkowej sytuacji działamy razem, a nie każdy osobno. Szanujemy się i mamy do siebie zaufanie, każdy działa z dużą swobodą i to procentuje. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy mają chęć połączyć profesjonalizm z dużą dawką uśmiechu. Zarażamy dobrą energią nawet w najbardziej ponury dzień.

Wszystkie zakupowo-logistyczne talenty serdecznie zapraszam do śledzenia naszych ogłoszeń – będzie się działo.