Inżynieria oprogramowania

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Nieustannie dążymy do tego, by być coraz lepsi. A Ty?

Efekt końcowy działalności naszej firmy widać na pierwszy rzut oka - pracujące w polu zielono-żółte traktory, kombajny i inne maszyny. Zanim jednak nasze jelonki trafią do rolników nasi koledzy i koleżanki z działu Supply Management muszą zadbać o terminowe dostarczanie części zamiennych do klientów i dealerów. Z kolei w Order Fulfillment dbamy o złożenie odpowiednich zamówień na konkretne maszyny w naszych fabrykach. Kiedy maszyna dotrze na miejsce i rusza do pracy zaczyna się kolejny etap, gdyż maszyny prędzej czy później będą potrzebowały części zamiennych. Tutaj do akcji wkracza dział Dealer Parts Management, który wspiera zarządzanie częściami zamiennymi w magazynach dealerów.

 

Dowiedz się więcej na temat naszych różnych działów poniżej

Rozwiń wszystkoZwiń wszystko

Supply Management

 • Service Parts Planner - nadzoruje przepływ informacji w taki sposób, by części zamienne zawsze dotarły na czas do wybranego miejsca w Europie.
 • Supply Base Manager - aktywnie nawiązuje kontakty z nowymi dostawcami, jednocześnie intensywnie pracując z obecnymi w zakresie poczynienia realnych oszczędności bez wpływu na jakość.
 • Cost Management Specialist - zajmuje się kompleksową analizą cen i poszukiwaniem najlepszych rozwiązań, by utrzymać dany poziom cen.
 • Worldwide Logistics - kontroluje projekty logistyczne i transportowe.
 • Strategic Sourcing - poszukuje najlepszych dostawców dla fabryk, kontroluje koszty zakupowe, prowadzi nowe projekty.
 • Parameter Analyst - zarządza i optymalizuje ustawieniami parametrów w systemie dla regionu 2.
 • Parameter Process Pro - definuje główne wskaźniki oraz  strategię dla fabryk w naszym regionie poprzez zarządzanie i ustawianie parametrów w systemie SAP.
 • EDI Coordinator Invoicing - zapewnia płynną i odpowiednią wymianę danych w zakresie finansowym pomiędzy firmą a dostawcami i Klientami.
 • EDI Project Lead - kieruje i monitoruje projektami w ramach wymiany danych i poprawnego ich przepływu w systemie, optymalizuje procesy i je udoskonala.
 • EDI Coordinator - dedykowany specjalista dbający o poprawny przepływ zamówień w naszym systemie, ich fakturowanie oraz szeroko pojęte powiązania systemowe pomiędzy klientem a dostawcą.

Order Fulfillment

 • Business Processor - zajmuje się kompleksową obsługą zamówień Dealerów w Polsce na produkty AG i TURF od momentu otrzymania zamówienia do jego zapłaty. Współpracuje z fabrykami oraz siecią dealerską odnośnie dostępności produktów, terminów realizacji oraz konfiguracji zamówień. Ściśle współpracuje z John Deere Financial w zakresie rozliczania wpływów od Dealerów, monitoruje stan należności oraz obsługuje program Finansowania Magazynu. Koordynuje logistykę dostaw zamówień oraz wystawia świadectwa homologacji niezbędnego do rejestracji maszyn.
 • Dealer Data Management Specialist -  obsługuje wszystkie Branch'e sprzedażowe w Regionie 2 w zakresie administrowania programami wsparcia sprzedaży oraz kontrolowania poprawności ich wgrania na zamówieniach na produkty AG i TURF. Kompleksowo obsługuje bazy danych Dealerów w systemach JD. Administruje modułem fakturowania sprzedaży do wszystkich Dealerów w Regionie 2.

Dealer Parts Management

Zespół DPM (Dealers Parts Management) to ogólnoświatowa grupa zaufanych doradców, którzy pracują blisko naszych dealerów, koncentrując się na maksymalizacji zadowolenia klientów końcowych i poprawie rentowności dealerów. Ponadto poprawiamy wydajność operacyjną dealerów i sprzedaż części, poprawiając procesy wewnętrzne części i zarządzanie zapasami firmy John Deere. Robimy to wykorzystując połączenie analizy danych, narzędzi prognozowania popytu, analizy finansowej i danych biznesowych. Program DPM koncentruje się również na zarządzaniu zmianami, budowaniu i ustanawianiu nowych procesów poprzez stałą komunikację z kierownictwem dealera i regularne dostarczanie prezentacji biznesowych. Zespół DPM w Polsce jest odpowiedzialny za rynki A&T w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, JDWIS (ponad 20 krajów w całej Europie) oraz za cały europejski sektor leśnictwa.