Marc A. Howze

Starszy wiceprezes i dyrektor administracyjny
Deere & Company

Marc Howze

Marc A. Howze jest starszym wiceprezesem i dyrektorem administracyjnym Deere & Company. Został powołany na to stanowisko w listopadzie 2016 roku. Pełniąc tę rolę, odpowiada za podstawowe czynności administracyjne firmy, takie jak zarządzanie kadrami, relacje pracownicze, komunikację, zarządzanie wizerunkiem marki i bezpieczeństwo. W styczniu 2019 roku Howze przyjął na siebie dodatkową odpowiedzialność za zarządzanie lańcuchem dostaw, logistykę i usługi dostawy części zamiennych.

Howze dołączył do zespołu Deere &Company w roku 2001 jako przedstawiciel prawny. Później pracował jako starszy przedstawiciel prawny, starszy radca prawny i dyrektor działu Consumer Equipment ds. rozwoju działalności biznesowej. W roku 2006 Howze został wybrany na stanowisko sekretarza spółki i zastępcy głównego radcy prawnego Deere &Company. W 2008 roku przydzielono go do grupy marketingu produktów dla rolnictwa firmy Deere jako dyrektora ds. integracji marketingu. W 2009 roku został mianowany dyrektorem fabryki John Deere Turf Care w Fuquay-Varina w Karolinie Północnej. Następnie został ogólnoświatowym dyrektorem ds. linii produktów do zbioru bawełny. Tuż przed objęciem obecnej funkcji pełnił funkcję wiceprezesa ds. kadr i komunikacji z pracownikami, którą objął w październiku 2012 roku.

Przed dołączeniem do zespołu John Deere Howze służył w U.S. Army jako oficer artylerii i pełnił różne obowiązki jako sędzia-adwokat.

Howze pochodzi z Detroit w stanie Michigan. Uzyskał tytuły licencjata na University of Michigan-Dearborn, doktora prawa na University of Michigan Law School oraz MBA w Fuqua School of Business Duke University. Jest członkiem stowarzyszeń Illinois Bar Association i Michigan Bar Association oraz członkiem rady dyrektorów Executive Leadership Council, Human Resources Policy Association i Thurgood Marshall College Fund. W 2018 roku Howze został wybrany do rady dyrektorów Nationwide Mutual Insurance Company.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie dramatycznie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjnych produktów najwyższej jakości, tworzonych w oparciu o tradycję rzetelności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.