Biografia

Marc A. Howze

Marc A. Howze

Starszy Wiceprezes i
Główny Dyrektor Administracyjny

Deere & Company

Marc A. Howze jest starszym wiceprezesem i głównym dyrektorem administracyjnym Deere & Company. Został powołany na to stanowisko w listopadzie 2016. Pełniąc tę rolę odpowiada za podstawowe czynności administracyjne firmy takie, jak zarządzanie kadrami, relacje pracownicze, sprawy publiczne, komunikację, zarządzanie wizerunkiem marki i bezpieczeństwo.

Howze dołączył do zespołu Deere & Company w roku 2001 jako przedstawiciel prawny. Później pracował jako starszy przedstawiciel prawny, starszy radca prawny i dyrektor działu Consumer Equipment ds. rozwoju działalności biznesowej. W roku 2006 Howze został wybrany na stanowisko sekretarza spółki i zastępcy głównego radcy prawnego Deere & Company. W 2008 przydzielono go do grupy marketingu produktów dla rolnictwa firmy Deere jako dyrektora ds. integracji marketingu. W 2009 został mianowany dyrektorem fabryki John Deere Turf Care w Fuquay-Varina w Karolinie Północnej. Następnie został ogólnoświatowym dyrektorem ds. linii produktów do zbioru bawełny. Tuż przed objęciem obecnej funkcji pełnił funkcję wiceprezesa ds. kadr i komunikacji z pracownikami, którą objął w październiku 2012.

Przed dołączeniem do zespołu John Deere Howze służył w U.S. Army jako oficer artylerii i pełnił różne obowiązki jako sędzia-adwokat.

Howze pochodzi z Detroit w stanie Michigan. Uzyskał tytuły licencjata na University of Michigan-Dearborn, doktora prawa w University of Michigan Law School oraz MBA w Fuqua School of Business Duke University. Jest członkiem stowarzyszeń Illinois Bar Association i Michigan Bar Association oraz kierowniczej rady wykonawczej i rady dyrektorów funduszu Thurgood Marshall College Fund.

Deere & Company (NYSE: DE) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera działalność swoich klientów, zajmujących się uprawą – ziemi, pielęgnacją terenów zieleni, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mają na celu sprostanie rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, budownictwo i infrastrukturę. Od 1837 roku firma John Deere dostarcza innowacyjne produkty najwyższej jakości, tworzone w oparciu o tradycję integralności. Więcej informacji o firmie John Deere można znaleźć na naszej stronie internetowej www.JohnDeere.com.