Technologia precyzyjnego oprysku – rady i wskazówki

Cześć, mam na imię Stijn. Pracuję w fabryce w Holandii i klienci często pytają mnie, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać możliwości zaawansowanej technologii użytej w naszych opryskiwaczach. Stworzyłem tę stronę, aby podzielić się swoją wiedzą w zakresie technologii opryskiwania. Informacji można szukać według poszczególnych kategorii lub korzystając z menu rozwijanego, zawierającego najczęściej występujące problemy, o które pytają klienci.”

Wskazówki dotyczące sezonowego oprysku

 • Połowa marca

  Herbicydy o działaniu kontaktowym – pszenica

  Ostatnio miałem przyjemność przeprowadzić prezentację naszej najnowszej technologii. Opryskiwacz wyposażony był w dysze o rozstawie 25 cm. Oznacza to, że belka może zostać obniżona, co pozwala na utrzymanie równego stopnia pokrycia.

  Herbicydy o działaniu kontaktowym – pszenica
 • Luty/marzec

  Herbicydy o działaniu kontaktowym – pszenica

  Wielu rolników nadal korzysta z nawozów, jednak nadszedł czas, aby rozpocząć oprysk nowych chwastów z użyciem herbicydów i zapewnić stabilny wzrost młodym roślinom. Opcja TwinSelect pozwala na przełączanie dysz w kabinie, dzięki czemu można na bieżąco decydować, czy użyć dyszy z płynnym nawozem czy dyszy do oprysku."

  Herbicydy o działaniu kontaktowym – pszenica
 • Luty

  Nawożenie – pszenica

  Z roku na rok spotykam coraz więcej nowych klientów korzystających z map aplikacyjnych. Dzięki opcji TwinSelect łatwiej dostosować niezbędną w danym momencie ilość preparatu, ponieważ opryskiwacz automatycznie dobiera dyszę według danych na mapie. Dzięki temu nie trzeba stale zmieniać prędkości ciągnika.

  Nawożenie – pszenica
 • Początek grudnia

  Herbicydy – pszenica

  W zeszłym miesiącu byłem w Danii i spotkałem klienta, który po raz pierwszy korzystał z map oprysku punktowego do oprysku pszenicy z użyciem herbicydów. Z wnętrza kabiny obserwował, jak włączają i wyłączają się poszczególne dysze w oparciu o dane mapy. Pierwsze wyniki wyglądają zachęcająco. Żaden chwast nie został pominięty, a ilość zużytych herbicydów znacznie się zmniejszyła.

  Herbicydy – pszenica
 • Listopad

  Herbicydy – pszenica

  Czy jesteś zainteresowany zbiorem wczesnej odmiany pszenicy na dobry początek? Herbicydy wspierają początkową fazę wzrostu wczesnych odmian roślin przez cały czas. W tym przypadku ważne jest, aby podać odpowiednią ilość preparatu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu dyszy. Każdą dyszę można włączyć i wyłączyć, co pozwala na podanie odpowiedniej ilość herbicydów, nie marnując ich.

  Herbicydy – pszenica