DYSZA

Sprzęt do pielęgnacji pól golfowych i boisk sportowych, opryskiwacze, osprzęt, dysza

 

 

Zupełnie NOWA dysza opryskiwacza John Deere Turf XC – Przełomowo równomierny oprysk

Dysze opryskowe John Deere XC przeznaczone są do wymagającego oprysku darni na polach golfowych i innych terenów rekreacyjnych – wyróżniając się wysoką skutecznością oprysku i działania zadawanych preparatów.

Sprzęt do pielęgnacji pól golfowych i boisk sportowych, opryskiwacze, osprzęt, dysza, dysza Turf XC

Asortyment dysz Turf XC od John Deere

Oferujemy dysze w trzech różnych wielkościach: 0,025, 0,04 i 0,08. Umożliwiają one opryskiwanie z różnym natężeniem przepływu wody, od 200 do 1000 litrów na hektar, a także różnej prędkości przejazdu opryskiwacza, od 3 do 7 kmh.
Dysze 0,025 i 0,04 nadają się najlepiej do zadawania środków grzybobójczych na liście, a także herbicydów i regulatorów wschodu roślin. Dysza 0,08 zalecana jest do zadawania środków grzybobójczych do gleby oraz preparatów zwilżających.

Sprzęt do pielęgnacji pól golfowych i boisk sportowych, opryskiwacze, osprzęt, dysza, Reduce Drift, boiska, pola golfowe

Reduce Drift - ograniczenie podatności na znoszenie

Funkcja ta znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo znoszenia strugi i zwiększa skuteczną wielkość oprysku liści dzięki technologii napowietrzania strugi zastosowanej w dyszach XC firmy John Deere. Przekłada się to na najwyższą skuteczność zadawania preparatów do oprysku: krople lepiej zachowują równomierną wielkość, zaś dysze dają większą liczkę kropel na milimetr tłoczonej cieczy, niż inne dysze z kompensacją znoszenia strugi.

 

W przeciwieństwie do dysz o tradycyjnej konstrukcji, których udział kropli “znoszonych” sięga 14%, odsetek kropli znoszonych w naszych dyszach to tylko 3%. Oznacza to większą wydajność zadawanego preparatu na jednostkę powierzchni i mniejsze straty pod wpływem chybienia strugi w cel.

Sprzęt do pielęgnacji pól golfowych i boisk sportowych, opryskiwacze, osprzęt, najnowsze funkcje konstrukcyjne, boiska, pola golfowe

Najnowsze funkcje konstrukcyjne

Najnowsza konstrukcja dysz naszej produkcji uwzględnia niespotykany w innych produktach kształt kryzy wylotowej. Przekłada się to na najwyższą skuteczność oprysku, niezależnie od wysokości wylotu dyszy nad podłożem. Dzięki temu oprysk nierównego terenu jest niespotykanie wydajny.

 

Optymalny rozrzut kropli w strudze z idealną ich wielkością - na całej szerokości belki, bez względu na warunki w terenie. W próbach kształtu strugi wykazano, że rozkład oprysku z dysz o tradycyjnej konstrukcji może wahać się nawet do 25% na wysokości 30 cm. Dysze XC z kolei zachowują bardzo dobry rozrzut, z odchyłkami nie przekraczającymi 3%.

Sprzęt do pielęgnacji pól golfowych i boisk sportowych, opryskiwacze, osprzęt, dysza, kształt strugi, boiska, pola golfowe

Kształt strugi

Niekiedy z pozoru niewielka korekta oznacza ogromną zmianę: Chcąc skompensować efekt bezwładności towarzyszący jeździe opryskiwacza naprzód, projektujemy dysze starannie obliczając kształt strugi ku tyłowi maszyny. Skuteczność dysz jest najlepszym dowodem, że nasz pomysł się sprawdza: Oprysk dyszami obejmuje całość liści, co znacznie zwiększa wchłanianie podawanych preparatów.

 

Tematy pokrewne