RÓŻNE

Opryskiwacz, Studio, różne

Cała masa dodatkowych opcji

Do opryskiwaczy z serii SelectSpray dostępny jest szeroki wybór pomp membranowych i odśrodkowych oraz zaawansowanych automatycznych i ręcznych sterowników dawki. Do tego dochodzi jeszcze jedna istotna opcja:

możliwość korzystania z pojazdu użytkowego nie tylko do oprysków. W ciągu kilku minut i bez użycia żadnych narzędzi można odłączyć opryskiwacz i wykorzystać wzmocniony pojazd użytkowy ProGator do różnorodnych innych zadań na polu golfowym. Sprawdź całą gamę dostępnego osprzętu poniżej.

Opryskiwacz, pole golfowe, pole, zestaw zbiornika płuczącego

Zestaw zbiornika płuczącego 75,7 l (20 gal.)

Po zakończeniu oprysku nie należy pozostawiać środków chemicznych w zbiorniku ani w przewodach. Zbiornik płuczący o pojemności 75,7 l (20 gal.) upraszcza mycie całego układu pod koniec dnia. Jako że opryskiwacze służą do aplikowania różnych rodzajów środków chemicznych, zbiornik płuczący pozwala operatorowi przemyć przewody czystą wodą po zakończeniu oprysku, aby przy kolejnym korzystaniu z opryskiwacza w układzie nie pozostawały żadne zanieczyszczenia. Zbiornik umożliwia przepłukanie opryskiwacza po zakończeniu oprysku. Opryskiwacz można wówczas bezpiecznie garażować, aby był gotowy do kolejnych prac. Zestaw zbiornika płuczącego o pojemności 75,7 l (20 gal.) zawiera również zestaw deflektora płuczącego.

Opryskiwacz, Studio, bęben do nawijania przewodu, pistolet natryskowy z przewodem

Bęben do nawijania przewodu, pistolet natryskowy z przewodem

Bębny do ręcznego i elektrycznego nawijania przewodu są dostępne jako osprzęt. Oba rodzaje bębnów są wyposażone w przewód o dł. 60,9 m (200 ft) i średnicy 12,7 mm (1/2 in) oraz pistolet natryskowy. Bęben do ręcznego nawijania przewodu ma ręczną korbę służącą do zwijania przewodu, natomiast bęben do nawijania elektrycznego jest wyposażony w silnik elektryczny. Oba bębny mają blokadę rozwijania w celu zapewnienia wygody i bezpieczeństwa. Bęben można zablokować w wybranym położeniu, tak aby przewód nie rozwinął się, kiedy osprzęt nie jest używany.

Bęben ma regulowany hamulec naprężeniowy, który można dostosować do preferencji operatora. Pistolet natryskowy odlewany z aluminium ma funkcję regulacji rozkładu strumienia cieczy od rozproszonego do skupionego. Uchwyt pistoletu można zablokować w wybranym położeniu, a ogranicznik jest regulowany. Aby ciecz dopływała do przewodu i pistoletu, dźwignia sterująca bębna musi się znajdować w położeniu górnym.

Opryskiwacz, pole golfowe, pole, wytwornica piany

Wytwornica piany

Przewody doprowadzające jednocześnie powietrze i ciecz do głowicy wytwornicy piany zapewniają wytwarzanie okrągłych, precyzyjnych kropelek. Do regulacji przepływu nie są wymagane żadne narzędzia — wystarczy przekręcić łatwo dostępny zawór.

Opryskiwacz, pole, stojaki z kołami samonastawnymi

Stojaki z kołami samonastawnymi

Po zakończeniu oprysku można bardzo łatwo odłączyć zbiornik i wykorzyać maszynę ProGator do innych zadań. Wystarczy wyjąć trzy sworznie mocujące, odłączyć przewody hydrauliczne i złącza elektryczne, zamocować stojaki i gotowe. Nie są do tego potrzebne żadne narzędzia. Stojaki są ponadto wyposażone w koła samonastawne, które ułatwiają przemieszczanie i ponowny montaż opryskiwacza.

 

Tematy pokrewne