Leasing operacyjny i umowa najmu

Leasing operacyjny
i umowa najmu

Leasing operacyjny

Tak samo, jak w przypadku kredytu inwestycyjnego, płatności dokonuje się regularnie w ratach o stałej wysokości. Kluczową różnicą jest fakt, że podatek VAT uiszczany jest od opłaty wstępnej oraz każdej raty z osobna, a nie w całości z góry. Co ważne: całość rat leasingowych oraz opłata wstępna mogą być wliczone do kosztów uzyskania przychodu. Leasing operacyjny trwa zwykle 3 – 7 lat. Po upływie okresu umowy możesz stać się właścicielem maszyny po uiszczeniu opłaty końcowej lub też zwrócić maszynę do firmy leasingowej. Opcja ta pozwala Ci więc od razu korzystać z nowej maszyny – wystarczy uiszczenie niewysokiej opłaty wstępnej, a później opłacanie stałych rat, które ułatwią Ci planowanie budżetu. Skontaktuj się ze swoim dealerem, aby dopytać o więcej szczegółów.
Leasing operacyjny wymaga niewysokiej opłaty wstępnej i cechują go stałe raty oraz możliwość korzystania z maszyny bez konieczności nabywania jej na własność.

Umowa najmu

Prosta opcja najmu „all inclusive” przy minimalnym zaangażowaniu, niższych płatnościach miesięcznych i z bezproblemowym pakietem serwisowym. Łączy w sobie wszystkie korzyści leasingu operacyjnego z wszechstronnymi pakietami serwisowymi w stałej, uzgodnionej cenie. Po uiszczeniu wstępnej opłaty za wynajem korzystasz z niższych, stałych płatności miesięcznych a na końcu umowy zwracasz maszynę. Możesz odliczyć płatności za wynajem od zysków podlegających opodatkowaniu, ponieważ są to wydatki w ramach działalności gospodarczej.

Całkowita kontrola nad kosztami

Płać tylko za to, z czego korzystasz, z niskimi płatnościami i bez zobowiązania do odkupu. Opcja umowy najmu obejmuje również pakiety serwisowe, gwarantując całkowity spokój umysłu.

Leasing operacyjny i umowa najmu

Kluczowe korzyści leasingu operacyjnego i umowy najmu

  • Nieuciążliwy dla budżetu – niskie płatności za wynajem
  • Atrakcyjne ceny – niższe koszty płatne z góry
  • Przewidywalność – ustalony okres, stałe oprocentowanie
  • Korzyści podatkowe – odliczenie opłat za wynajem w ramach działalności gospodarczej
  • Dokładne planowanie budżetu – umowa najmu obejmuje obsługę serwisową dla uzyskania przewidywalnych kosztów eksploatacji
Oferty specjalne

Oferty specjalne

Sprawdź dostępne oferty specjalne John Deere.