• (Inne kraje)
  • |
  • Znajdź dealera
/ / / / 175 lat firmy

175 lat firmy

Nasza historia sięga 1837 roku, kiedy to powstała pierwsza jednoosobowa kuźnia Johna Deere'a. Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa i z radością patrzymy w przyszłość, która przyniesie nam wiele możliwości zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na żywność i infrastrukturę. Świętujemy to wszystko w 2012 roku, w naszą 175. rocznicę i chcemy abyście do nas dołączyli.

Człowiek, który kryje się za nazwiskiem John Deere

John DeereJohn Deere był nie tylko założycielem firmy i wynalazcą samoczyszczącego się stalowego pługa. Był także ojcem i aktywnym urzędnikiem państwowym.


Z żoną Demarius Lamb miał dziewięcioro dzieci o imionach Francis, Charles, Hiram, Jeannette, Ellen, Frances, Emma, Alice i Mary.


Rok po śmierci żony poślubił jej siostrę imieniem Lucenia.


Był aktywnym abolicjonistą.


Własnoręcznie dostarczał książki i świece do lokalnych szkół.


Jako innowator ochłodził swój dom w Moline za pomocą dużej glinianej rury, która doprowadzała chłodne powietrze spod ziemi i rozprowadzała je w jego domu.


Przeczytaj całą biografię John Deere'a.


Kostium kąpielowy Johna Deere'a
Czy macie kostiumy kąpielowe John Deere'a?

Często słyszymy to pytanie. W zasadzie możemy odpowiedzieć na nie twierdząco. Mamy kostium kąpielowy John Deere'a. Został on podarowany firmie Deere & Company przez Williama Hewitta, członka rodziny Deere'ów i byłego prezesa firmy. Kostium pochodzi prawdopodobnie z 1870 roku.

 

Patelnia Johna Deere'a
Najlepszy prezent ślubny

John Deere wykonał tę patelnię jako prezent ślubny dla pary z miasta Rochester, w Vermont. Jest to jedna z nielicznych, istniejących do dziś, rzeczy wykonanych przez John Deere'a.

Pług firmy John Deere

Pług, od którego wszystko się zaczęło

W 1837 roku John Deere był zwykłym kowalem wykuwającym widły, podkowy i inne narzędzia niezbędne do życia na prerii. Pewnego dnia pęknięte stalowe ostrze z tartaku stało się okazją do zmian.

    Dowiedz się więcej o stalowym pługu John Deere'a

    Dziedzictwo wartości

    Firma Deere & Company jest jednym z najbardziej poważanych przedsiębiorstw na świecie. Jest to osiągnięcie wynikające ze 175 lat ciężkiej pracy i zaangażowania. Codziennie pracujemy, pamiętając o najważniejszych wartościach, którym hołdował założyciel firmy. Są nimi uczciwość, jakość, zaangażowanie i innowacyjność. To coś więcej niż założenia, które staramy się osiągnąć. To podstawy naszego życia. Te wartości są podstawą naszej pracy przy wszystkich produktach, usługach i rozwiązaniach.

    Przeczytaj więcej o najważniejszych dla nas wartościach.