• (Inne kraje)
  • |
  • Znajdź dealera
/ / /

Informacje prasowe

2013 AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

Złoty Medal Targów Gardenia dla kosiarki automatycznej John Deere Tango

Kosiarka automatyczna Tango John DeereCzy może być coś interesującego w tak przyziemnych czynnościach jak, odkurzanie i mycie podłóg lub koszenie trawników? Tak, jeśli wykonywane są przez roboty, takie jak automatyczna kosiarka TANGO E5 wprowadzana właśnie na rynek przez firmę John Deere.

TANGO E5 to ogrodowy odpowiednik coraz bardziej popularnych robotów pomagających utrzymać czystość w mieszkaniu. Robot przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć dobrze przystrzyżony trawnik bez konieczności poświęcania na tę czynność dużej ilości czasu.

Zielone urządzenie o wymiarach 775 x 535 x 360 mm i wadze ok. 15 kg całkowicie samodzielnie zadba o trawnik na działce o powierzchni do 1800 m2 i nachyleniu do 20 stopni. Nie wymaga także opróżniania ponieważ ścięte źdźbła są równomiernie rozrzucane i stanowią źródło naturalnego azotu.

Kosiarka zasilana baterią litowo-jonową pozwala na 60 minut pracy, po której samoczynnie wraca do bazy, gdzie ładuje się ok. 90 minut. Maszyna porusza się po wyznaczonym terenie w sposób losowy. Granice jej pracy wyznacza specjalny przewód, który może być zamontowany zarówno na powierzchni jak i pod ziemią.

TANGO E5 działa w każdych warunkach pogodowych. Pracuje cicho wydając dźwięki o sile max. 69dB(A). Za pomocą czteroramiennego ostrza ścina źdźbła na wysokości 19-102 mm.

Urządzenie posiada czujniki pomagające unikać zderzeń z przeszkodami, wykrywające nachylenie oraz rozpoznające, gdy kosiarka jest unoszona. Kosiarka jest zabezpieczona indywidualnym numerem PIN i współpracuje tylko z dedykowaną stacją ładowania.

Producentem TANGO E5 jest firma John Deere znana z wytwarzania maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. Kosiarka automatyczna TANGO E5 zdobyła Złoty Medal MTP targów Gardenia 2013.

POBIERZ ZDJĘCIE W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Zobacz duży format