„Podoba mi się to!”

Hans Gummerus

Na telefonie podwykonawcy Hansa Gummerusa pojawia się wiadomość. Vesa Siltanen z działu leśnictwa John Deere chce wiedzieć, co Gummerus sądzi o nowych funkcjach opracowywanych dla aplikacji TimberMatic Maps. Gummerus z zainteresowaniem ogląda załączony film Siltanena i pisze swoją odpowiedź: “Podoba mi się to!”

Nową funkcją w aplikacji TimberMatic Maps jest możliwość użycia przypominającego pędzel narzędzia do namalowania kłód zebranych z obszaru lub trasy dla forwardera. Można też włączyć to narzędzie podczas nagrywania trasy, aby aplikacja automatycznie oznaczała wszystkie kłody jako zebrane.

Zaktualizowano również oznaczenie gatunków drzew, aby umożliwić zaznaczenie różnych gatunków różnymi kolorami. Ta aktualizacja ułatwia śledzenie pracy zwłaszcza w lesie mieszanym oraz na stanowiskach, gdzie z jednego gatunku drzew zbierane jest kilka rodzajów drewna.

Do aplikacji nieustannie wprowadzamy nowe funkcje. Jedną z takich funkcji, która zostanie wprowadzona jesienią, jest automatyczne raportowanie umożliwiające podwykonawcy odbieranie danych z TimberManager dotyczących danej zmiany lub związanych z daną maszyną bezpośrednio na swój adres e-mail, co tydzień lub co miesiąc.

Podczas tej wymiany Gummerus sprawdza ze swojego telefonu sytuację panującą na miejscu pracy.
“Im więcej łańcuchów maszyn posiada dany podwykonawca, tym większe płyną korzyści z aplikacji TimberManager. To już mój nawyk, że przed pójściem spać po raz ostatni sprawdzam sytuację w miejscu pracy.”