Aktualizacja technologii usprawnia pracę operatora.

Wyświetlacz komputera w maszynie leśnej John Deere

Nowe komputery sterujące w harwesterach i forwarderach John Deere ułatwiają operatorom dostęp do układu sterowania maszyną i zwiększają bezpieczeństwo, wyświetlając obraz z tylnej kamery na osobnym ekranie.

Od września 2021 r. wszystkie kołowe harwestery i forwardery John Deere zostaną wyposażone w nowe komputery sterujace w wersji podstawowej (MPC21) lub podwyższonej (HPC21). Harwestery będą dostępne wyłącznie z systemem HPC21.

Nowe komputery są mocniejsze niż wcześniejsze i są dostarczane z bardziej responsywnym ekranem dotykowym, który jest jaśniejszy i bardziej odporny na zadrapania, jak również lepiej znosi kontakt z pyłem i wilgocią.

4-rdzeniowy procesor i podwójna pamięć RAM w 14,1-calowym HPC21 zapewniają błyskawiczny dostęp do aplikacji oraz szybkie uruchomienie. Komputer wyposażony jest dodatkowo w 3 złącza USB 3.1 dla urządzeń wymagajacych dużo mocy. 9-calowy MPC21 jest szybszy niż obecny podstawowy komputer i również posiada 4-rdzeniowy procesor.

Ważną zmianą w porównaniu z poprzednimi komputerami jest to, że obraz z opcjonalnej kamery tylnej jest teraz wyświetlany na osobnym ekranie z przodu kabiny. Oznacza to tyle, że podczas cofania obraz z kamery nie zasłania operatorowi map lub innych ważnych informacji.

W obu maszynach wskaźniki maszyny podstawowej zostały przesunięte na prawą stronę ekranu.

Nowe komputery sterujace obejmują też modyfikację interfejsu użytkownika TimberMatic, aby mógł zmieścić się na nowym ekranie o innych proporcjach.

Aplikacja Mapy TimberMatic to ważna funkcja harwesterów i forwarderów John Deere, zapewniająca operatorom podgląd produkcji obszaru leśnego w czasie rzeczywistym, ponieważ dane zebrane przez czujniki harwesterów i lokalizacja ścinanych drzew oparta na systemie GPS są automatycznie przesyłane z harwestera do aplikacji i mogą być wykorzystane przez operatora forwardera.