• (Inne kraje)
  • |
  • Znajdź dealera
/ / /

Informacje prasowe

2014 AKTUALNOŚCI I INFORMACJE

John Deere nadal jedną z najlepszych marek

John Deere na liście 100 najlepszych światowych marekNa liście 100 najlepszych światowych marek 2014 roku sporządzanej przez firmę konsultingową Interbrand, marka John Deere została wyceniona na 5,124 miliarda dolarów, czyli 5% więcej, niż w roku ubiegłym. Zajmująca obecnie 79. pozycję marka John Deere po razy pierwszy pojawiła się na liście w 2011 roku (na 97. miejscu).

Długotrwała obecność marki John Deere to wynik umiejętnego rozwoju i dostosowania się do zmieniających się czasów przy jednoczesnym zachowaniu wierności wobec swoich kluczowych wartości - twierdzi Interbrand. Dbająca o silne poczucie wewnętrznej przejrzystości firma John Deere stara się zapewnić sobie istotną pozycję na rynku maszyn i usług w przyszłości, by pomóc spełnić rosnące potrzeby świata na żywność, paliwo i infrastrukturę - pisze firma konsultingowa.

Interbrand wykorzystuje do tworzenia listy metodologię certyfikowaną przez Międzynarodową Organizajcę Standardyzacyjną (ISO). Firma konsultingowa analizuje, w jaki sposób marka przynosi korzyści danej organizacji - począwszy od spełnienia oczekiwań klientów po rosnącą wartość ekonomiczną. Do wyceny rzeczywistej wartości marki stosowane są następujące wskaźniki efektywności: efektywność finansowa produktów i usług marki, wpływ marki na decyzje podejmowane przez klientów oraz pozytywny wpływ marki na realizację ceny.