Przedstawiamy maszyny serii H. Nowy standard pracy w lesie.

Maszyny leśne serii H

Wyobraź sobie system produkcji, który nie tylko zwiększa produktywność, ale przynosi także trwałe korzyści dla przyszłych pokoleń. Dzięki dużemu systemowi produkcji serii H przenosimy produktywność na nowy poziom.

Nowe, duże harvestery i forwardery serii H wykazują wyższą wydajność przy znacznie niższym zużyciu paliwa, lepszej stabilności i większej ergonomii operatora.

Harwester 1470H

Większa wydajność przy mniejszym zużyciu paliwa

Blokada ramy, wysokowydajne silniki i ulepszony układ hydrauliczny poprawiają właściwości jezdne i zapewniają zwiększoną produktywność przy mniejszym zużyciu paliwa na m3 pozyskanego drewna.

Nowy układ hydrauliczny z trzema dedykowanymi pompami zapewnia większą moc hydrauliczną i wyższe ciśnienie robocze przy posuwie drewna. Układ jest zoptymalizowany i zapewnia wyważone zużycie paliwa.

Kabina harwestera

Automatyka i inteligencja w standardzie

Inteligentna kontrola żurawia IBC staje się funkcją standardową w naszych dużych harvesterach serii H, a IBC 3.0. staje się funkcją standardową w forwarderach serii H. 

Inteligentny klucz kabiny to osobisty klucz zdalny do odblokowywania drzwi maszyny oraz uruchamiania komputera i systemu sterowania TimberMatic z ustawieniami specyficznymi dla operatora. Gdy operator otwiera zdalnie zamek drzwi, maszyna jest zasilana, komputer jest uruchamiany, a światła podejścia automatycznie zapalają się. Operator może po prostu uruchomić silnik i maszyna jest gotowa do pracy.

Harwester 1270H

Mocniejsze żurawie

Nowe żurawie mają zwiększone siły podnoszenia i obrotu. Oferują większą moc i większy zasięg.

Nowy żuraw H7 do harvesterów zapewnia o około 10% większe moc podnoszenia i moment obrotowy. Nowy żuraw H9 ma również o 10% większą moc podnoszenia, a moment obrotowy o 5% większy niż w poprzednim modelu.

Żuraw forwardera F10 ma większy zasięg wynoszący 10,2 metra. Odpowiednio większy zasięg żurawia F9 wynosi 10,7 metra. Przewody hydrauliczne i ich prowadzenie zostały poprawione. Nowy żuraw F10 jest najmocniejszym żurawiem forwardera na rynku. Dzięki zwiększonemu o 40% momentowi podnoszenia żurawia i zwiększonemu o 22% momentowi obrotu dostępne są większe opcje chwytaka.

Timbermatic H

Łatwość użycia

Układ sterowania TimberMatic H ze zintegrowaną funkcją TimberMatic Maps pomaga operatorowi osiągnąć doskonałą wydajność i produktywność.

Automatyka TimberMatic H zapewnia łatwość użytkowania i lepszą ergonomię. Nowy interfejs jest prosty i łatwo dostępny. System automatyki H zapewnia spójne doświadczenie użytkownika we wszystkich produktach leśnych. Nowa wizualizacja obejmuje opcje widoku w nocy i w świetle dziennym. Ekran pokazuje tylko informacje istotne w danej sytuacji.

Kabina harwestera John Deere

Komfort kabiny

Kabina obracana i poziomowana staje się standardem w dużych maszynach serii H. Kabiny mają doskonały widok na obszar roboczy, ulepszony system klimatyzacji i o ±30° zwiększony kąt skrętu kabiny. Lepsze oświetlenie, niższy poziom hałasu i więcej miejsca do przechowywania dla operatora. Nowy pomocniczy wyświetlacz podstawowych funkcji maszyny i obrazu z kamer, wiele gniazd ładowania, nowy pedał wyboru kierunku jazdy, nowy system audio klasy premium z głośnikiem niskotonowym i głośnikami wysokotonowymi.

Harwester w ciemnym lesie

Inteligenta kontrola żurawia IBC i joysticki z przyciskami

System IBC umożliwia dokładne, szybkie i łatwe sterowanie żurawiem, a operator może skoncentrować się na sterowaniu chwytakiem, a nie ruchach przegubów żurawia. IBC poprawia bezpieczeństwo pracy i ją ułatwia.

Konfigurowalne joysticki z przyciskami w harvesterach ułatwiają codzienną pracę.

Łatwa konserwacja

Łatwiejsze codzienne czynności konserwacyjne

Codzienna obsługa serwisowa jest łatwa. Wlewy płynów znajdują się w tym samym, łatwo dostępnym miejscu. Wszystkie maszyny są wyposażone w elektryczne czujniki poziomu oleju silnikowego i zupełnie nowy centralny układ smarowania ułatwiający obsługę. W maszynie znajduje się również kilka praktycznych schowków.

 

Harwester 1270H w lesie

Ulepszenia w łatwości obsługi

Mniejsza liczba indywidualnych zadań serwisowych i scentralizowane, łatwo dostępne punkty serwisowe ułatwiają serwisowanie maszyn serii H. Opcjonalne automatyczne i centralne smarowanie oszczędzają czas. Kontrola poziomu oleju silnikowego jest automatycznie wizualizowana na ekranie TimberMatic podczas rozruchu.

Serwis maszyny leśnej

Do 1000 godzin między przeglądami

Do 1000 godzin między przeglądami z umową serwisową i krótszy czas serwisu oznaczają mniej przestojów i niższe koszty.

Harwester John Deere 1270H

1270H

 • Mocny, uniwersalny harvester
 • IBC w standardzie
 • Żuraw H7 z wysokim momentem podnoszenia i obrotu
 • Łatwa obsługa i konserwacja
 • Duży wybór głowic do harvesterów
 • Doskonała widoczność miejsca pracy

Harwester John Deere 1470H

1470H

 • Mocny harvester do dużych drzew
 • IBC w standardzie
 • Żuraw H9 z wysokim momentem podnoszenia i obrotu
 • Łatwa obsługa i konserwacja
 • Duży wybór głowic do harvesterów
 • Doskonała widoczność miejsca pracy

Głowica do harvesterów H216

Głowica H216 do dużych harvesterów

John Deere H216 to głowica do nowych, dużych harvesterów do drewna liściastego i iglastego. Jest wydajna i łatwa w dostosowaniu do różnych potrzeb.

Wysięgnik forwardera 2510H

Mocne żurawie

Nowe żurawie F9 i F10 oferują większą moc i większy zasięg. Zasięg żurawia F10 wynosi 10,2 metra. Żuraw F9 ma zasięg 10,7 metra. Przewody hydrauliczne i ich prowadzenie zostały poprawione. Nowy żuraw  F10 jest najmocniejszym żurawiem forwardera na rynku. Dzięki zwiększonemu o 40% momentowi podnoszenia żurawia i zwiększonemu o 22% momentowi obrotu dostępne są większe opcje chwytaka. Nowy żuraw F9 ma o 13% większy moment podnoszenia i o 10% większy moment obrotu.

Forwarder 2510H w lesie

Inteligentna kontrola żurawia 3.0. w standardzie

IBC 3.0 staje się standardem w dużych forwarderach serii H.

W IBC 3.0, po naciśnięciu przycisku żuraw automatycznie przesuwa się do położenia, z którego pobrano poprzedni ładunek chwytaka – zarówno podczas załadunku, jak i wyładunku kłód. Żuraw można również automatycznie przesunąć w położenie transportowe i z powrotem przez naciśnięcie przycisku.

Przestrzeń ładunkowa forwardera 2510H

Zwiększona nośność i powiększona przestrzeń ładunkowa

Nowe forwardery mają zwiększoną nośność i powiększoną przestrzeń ładunkową z dwiema nowymi opcjami rozmiaru z wysuwanymi blokami.

Opcja z przestrzenią ładunkową 7,5 m² jest optymalna do przewozu ciężkiego drewna z drzew liściastych i kłód eukaliptusa, natomiast opcja z przestrzenią ładunkową 8,5 m² w modelu 2510H jest zalecana do przewozu drewna z drzew iglastych.

2010H

Maks. moc silnika, kW 220
Moment obrotowy silnika, Nm 1400
Siła pociągowa, kN 255
Zasięg żurawia, m 8,5/10,2/10,7
Moment podnoszenia, kNm, na krzyż 210/170
Moment obrotu, kNm 50/45
Udźwig, tony 20
Opcje przestrzeni ładunkowej, m2 6,5/7,5
Kąt skrętu, stopnie 44
Prześwit, mm 799
 

2510H

Nowy dwusilnikowy układ napędowy w forwarderze 2510H zapewnia o 50% większą prędkość jazdy.

Maks. moc silnika, kW 252
Moment obrotowy silnika, Nm 1550
Siła pociągowa, kN 290
Zasięg żurawia, m  8,5/10,2/10,7
Moment podnoszenia, kNm, na krzyż 210
Moment obrotu, kNm 50
Udźwig, tony
25
Opcje przestrzeni ładunkowej, m
6,5/7,5/8,5
Kąt skrętu, stopnie 44
Prześwit nad podłożem, mm
779