John Deere 1510G

Wysięgniki

Wysięgniki do maszyn leśnych w rzędzie

Mocne przedłużenie XE

Przedłużenie XE to pojedyncze przedłużenie i wysięgnik z zewnętrznymi przewodami do 8,5-metrowych wysięgników CF5, CF7 i CF7S małych i średnich forwarderów. 

Prosta i wytrzymała budowa, niezwykła siła uciągu

Budowa jest prosta i wytrzymała. Wysięgnikiem można łatwo sterować ze względu na dobrą geometrię, a widoczność końcówki jest bardzo dobra dzięki zamontowanemu pod przedłużeniem oświetleniu. Dzięki niezwykłej sile uciągu wzrasta również wydajność przedłużenia.

Doskonała ochrona przewodów

Przewody głównego wysięgnika i łącznika Y są dobrze chronione oraz wytrzymują dłużej ze względu na lepsze poprowadzenie. Nie ma zewnętrznych pętli przewodów, więc wysięgnikiem łatwiej jest sterować między drzewami; łatwiej również przemieszczać chwytak między silosami do przestrzeni załadunkowej.

Przedłużenie będzie dostępne jesienią 2022, a produkcja rozpocznie się zimą 2022–2023.

Ramię wysięgnika XI

John Deere 1510G

Wydajność i łatwa obsługa serwisowa

Nowe ramiona wysięgnika oferują zwiększoną wydajność, wysoką trwałość i prostą  obsługę serwisową. Udoskonalona geometria wysięgnika przekłada się na bardziej zrównoważoną pracę. Dzięki temu wysięgnikiem operuje się płynniej, po optymalnych trajektoriach, co podnosi wydajność pracy i produktywność. 

Z przodu ramienia wysięgnika nie ma otworów, wsporników ani innych elementów, które mogłyby osłabiać jego konstrukcje bądź narazić na uszkodzenie w przypadku uderzenia. Przewody hydrauliczne są poprowadzone wewnątrz konstrukcji wysięgnika. Na nowo zaprojektowano również przebieg przewodów między ramieniem głównym a ramieniem wysięgnika oraz w obrębie wysuwu (teleskopu).

Ramię wysięgnika XI do małych i średnich forwarderów

Ramię wysięgnika XI — w wersji ze schowanymi przewodami hydraulicznymi w ramieniu wysuwnym — dostępne z żurawiami typu CF5, CF7 i CF7S w małych i średnich forwarderach. Zasięg maksymalny żurawia wyniesie 10 metrów. Przewidziano także możliwość montażu  wysięgnika XI w już istniejących maszynach z  żurawiami typu CF7 i CF7S— wymaga to jedynie regulacji określonych parametrów w IBC. Do ramion wysięgnika XI opcjonalnie dostępny będzie również rotator Indexator GV12-2S. Model 1910G może być również wyposażony w 10-metrowy wysięgnik CF7S XI Power+.

Duża wytrzymałość i zwiększony udźwig

Ramię wysięgnika zostało zauważalnie wzmocnione; także przedłużenie teleskopowe ze schowanymi przewodami jest teraz wytrzymalsze niż w poprzednich modelach. Do modelu CF7S dostępne jest ponadto jeszcze bardziej wytrzymałe ramię teleskopowe Power+. Dzięki zmianie ułożenia, przewody osiągają większą trwałość eksploatacyjną oraz są łatwiejsze w wymianie. Na czas przejazdów wysięgnik można opuszczać bezpośrednio na ładunek.

Udoskonalona geometria

Podnoszenie jest teraz bardziej zrównoważone względem ruchów wysięgnika do wewnątrz i na zewnątrz — a to czyni trajektorie robocze wysięgnika płynniejszymi i tym samym podnosi wydajność pracy i zdolność produkcyjną. W połączeniu z IBC ramię wysięgnika XI może zostać wyposażone w światło robocze montowane pod wysięgnikiem, polepszające widoczność końcówki żurawia.