Ochrona i pielęgnacja

Analiza i przygotowanie

Korzystając z danych mapowania plonów z John Deere Operations Center™ w połączeniu z innymi danymi, jeśli są dostępne (pobieranie próbek składników odżywczych z gleby, biomasa satelitarna itp.), można łatwo utworzyć mapy zmiennego dawkowania. Można je stosować do opryskiwacza, rozrzutnika nawozów mineralnych lub wozu asenizacyjnego, jeśli jest wyposażony w HarvestLab. Możesz to zrobić samodzielnie lub we współpracy z agronomem lub specjalistą ds. rolnictwa precyzyjnego u lokalnego dealera. W przypadku stosowania do mechanicznego usuwania chwastów w uprawach rzędowych musisz upewnić się, że masz odpowiednie linie naprowadzania dla osprzętu. Najlepiej osiągnąć to za pomocą systemu AutoPath™, który zapewnia dokładne dane na temat położenia linii sadzenia w uprawach rzędowych, aby uniknąć wszelkich potencjalnych szkód.


john-deere-sprayer-specialist-with-customer

Wykonaj w polu

Po zakończeniu tworzenia map zmiennego dawkowania można skonfigurować plan pracy dla poszczególnych pól z liniami naprowadzania dla opryskiwacza, rozrzutnika lub wozu asenizacyjnego wyposażonego w HarvestLab. Szczegóły zadania można przesłać bezpośrednio do opryskiwacza lub wozu asenizacyjnego. Jeśli korzystasz z opryskiwacza lub rozrzutnika ciągniętego, zostaną one wysłane do ciągnika. Dzięki kompatybilności z ISOBUS ustawienia opryskiwacza lub rozrzutnika ciągniętego pojawią się na wyświetlaczu ciągnika zaraz po jego dołączeniu. Po dotarciu ciągnika na pole zadanie automatycznie zostanie wskazane na wyświetlaczu. Operator musi tylko potwierdzić zadanie i może od razu zacząć.

W przypadku mechanicznego usuwania chwastów najlepiej jest to osiągnąć za pomocą osprzętu wyposażonego w system automatycznego naprowadzania narzędzia, ponieważ będzie zachowana pełna zgodność z obsadzonymi rzędami zarejestrowanymi przez siewnik lub sadzarkę.

Technologia pomaga mi maksymalnie obniżyć nakłady związane z opryskiem.

danish-farm-manager
Mathias Truel
Mørup Agro, Business Manager


Rozwiązania rolnictwa inteligentnego

Przejrzyj różne rozwiązania i kliknij technologię, aby dowiedzieć się, jak może Ci pomóc.

Historie klientów

Kontrola precyzyjnego odchwaszczania

Kontrola precyzyjnego odchwaszczania

Daniel Sous z południowo-zachodniej Francji korzysta z John Deere Operations Center™ i jego wzajemnych połączeń z ponad 200 produktami oprogramowania innych firm w celu eliminacji chwastów w zależności od lokalizacji.

Ukierunkowane zastosowanie gnojowicy zwiększa plony pszenicy

Ukierunkowane zastosowanie gnojowicy zwiększa plony pszenicy

Ukierunkowane zastosowanie nawozów azotowych w pszenicy z wykorzystaniem technologii bliskiej podczerwieni (NIRS) może zwiększyć plony nawet o 5%. Holger Huffelmann wyjaśnia konfigurację i możliwości oferowane przez technologię NIRS.