• (Inne kraje)
  • |
  • Znajdź dealera

„Przenosząc produkcję kombajnów serii S do fabryki w Zweibrücken, zwiększyliśmy nasze możliwości reakcji na wzrastający popyt na kombajny z pojedynczym rotorem, szczególnie w Europie. Nowa, "europejska seria S" była modernizowana i rozwijana przez wiele lat. Przeniesienie produkcji do Niemiec to ostatni krok w modyfikacji tego produktu na rynek europejski” komentuje Jeremy Gibbs, kierownik ds. marketingu produktu działu kombajnów w Europie.

 

Seria S była intensywnie testowana w warunkach europejskich, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów z Europy. Zapewnia ona lepsze osiągi w krótszym okresie żniw, lepsze zarządzanie resztkami pożniwnymi stawiające czoło rosnącym kosztom nawozów i środków ochrony roślin, lepszy układ transportu i rozładunku ziarna zapewniający najlepszą jakość ziarna i wydłużenie czasu zbiorów na polu dzięki takim opcjom jak JDLink i Service ADVISOR Remote, które są oczywiście wspierane przez sieć dystrybucji części firmy John Deere i sieć dealerów firmy John Deere.

 

Przeczytaj więcej o fabryce Zweibrücken Works Factory — miejscu, gdzie powstaje jakość.

Jesteśmy oddani jakości

Jesteśmy oddani jakości  Jesteśmy oddani jakości

W firmie John Deere pasja dotycząca jakości, to znacznie więcej niż filozofia — to nasz sposób życia. Jakość przenika każdy poziom projektowania, rozwoju, konstruowania i produkcji. Najlepiej ujmują ją słowa naszego założyciela:
„Nigdy nie podpiszę swoim nazwiskiem pod produktem, który nie zawiera tego, co jest najlepsze we mnie.”


To zobowiązanie sprawiło, że nazwa John Deere stała się synonimem produktów wysokiej jakości, które wykraczają poza oczekiwania klienta. Jesteśmy przekonani, że każdy rolnik i usługodawca zasługuje na niezawodne maszyny rolnicze spełniające najwyższe standardy.


Kontrola jakości
Każdy etap rozwoju i produkcji jest poddawany nieustającej analizie naszego zespołu kontroli jakości. Zakłady John Deere Zweibrücken mają certyfikat zarządzania jakością ISO 9001. Oznacza to, że maszyny żniwne John Deere są  zawsze produkowane zgodnie z najwyższymi standardami precyzji produkcyjnej.


Testy
Maszyny żniwne John Deere w ramach rozwoju przechodzą wieloletnie testy i udoskonalenie zanim trafią do klienta.


Wsparcie techniczne dla klientów
Nie jest zatem zaskoczeniem, że usługi świadczone przez nasz dział wsparcia technicznego dla klientów są tak dobrze oceniane. Zespół wsparcia technicznego jest także zlokalizowany w Zweibrücken i ma bezpośredni dostęp do inżynierów, którzy opracowują i produkują nasze kombajny. Wzajemna bliskość eliminuje potencjalne nieporozumienia i gwarantuje zadowolenie klienta.

Czym się zajmujemy i jak to robimy

Czym się zajmujemy i jak to robimy

Jakość maszyn żniwnych John Deere produkowanych w Zweibrücken jest gwarantowana przez połączenie wysoce precyzyjnych urządzeń i wydajności technologii produkcyjnych. Pozwala to na produkcję sprzętu wysokiej jakości na czas i w elastyczny sposób.


Produkcja komórkowa
Zakłady John Deere Zweibrücken są zorganizowane wokół zasad produkcji komórkowej. Jest to sprawdzona technologia zapewniająca maksymalizację jakości i wydajności przy jednoczesnej minimalizacji strat i przestojów. Nasi technicy pracują w częściowo autonomicznych zespołach („komórkach”), których członkowie dysponują wieloma kwalifikacjami. Zespoły te produkują złożone podzespoły, moduły lub kompletne produkty. Jest to bardziej elastyczna i sprawniejsza metoda w porównaniu z tradycyjną linią produkcyjną masowej produkcji, która sprawia, że poprawa jakości, konserwacja i redukcja strat są monitorowane i zarządzane wewnątrz zespołu.


Zespoły mogą dopasować produkcję do potrzeb najważniejszych harmonogramów produkcyjnych i pozostać elastycznymi, co pozwala im na wytwarzanie sprzętu do zbiorów o specyfikacjach zgodnych z wymaganiami określonych klientów. Zachowanie wysokiej jakości jest obowiązkiem każdego członka zespołu.


Bardzo precyzyjny osprzęt do produktów o wysokiej jakości. Części i podzespoły są produkowane z najwyższą precyzją, tak aby złożone moduły i gotowe produkty spełniały rygorystyczne wymagania, z których znana jest firma John Deere.

Obróbka blach

Obróbka blach  Obróbka blach

Jakość rozpoczyna się od najmniejszych części
Pojedyncze części są produkowane na miejscu z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn i technologii. Dzięki wspólnej praktyce produkcyjnej firmy John Deere, te same części mogą być produkowane na całym świecie zgodnie z tymi samymi rygorystycznymi standardami we wszystkich naszych fabrykach.


Precyzyjne narzędzia stosowane w fabryce John Deere Zweibrücken gwarantują najwyższą jakość produkcji, rozpoczynając od cięcia i obróbki metalu, poprzez procesy spawania i malowania, do montażu końcowego. Zakłady są wyposażone w sześć maszyn laserowych, dwie prasy do kucia i wykrawania oraz sześć maszyn CNC do obróbki i fazowania.


Usprawniona produkcja
Inwestycje w nowe procesy i najnowocześniejsze precyzyjne technologie sprzyjają wydajności produkcji i zapewniają wyższe poziomy jakości. Nasz najnowszy sprzęt ogranicza liczbę etapów produkcji części, zatem przyczynia się znacząco do ogólnej precyzji i wydajności. W ten sposób jest produkowanych około 3200 różnych podzespołów do kombajnów John Deere.

Spawalnia

Spawalnia  Spawalnia

Siła i dokładność
Tutaj poszczególne części są zespalane w podzespoły przy wykorzystaniu precyzyjnego sprzętu i technik spawalniczych. Siła i dokładność spawów jest starannie monitorowana i kontrolowana podczas całego procesu.


Wszystkie nasze podzespoły pracujące pod obciążeniem i naprężeniem są spawane przez roboty, a podstawowe spawy „mocujące” są wykonywane ręcznie. Roboty spawalnicze pracują z powtarzalną precyzją wynoszącą ± 0,15 mm, są one także stale monitorowane przez naszych techników. Łączą one 235 pojedynczych części w 11 różnych podzespołów kombajnów John Deere i sieczkarni samojezdnych, w tym 6 różnych osi skrętnych, osi nośnych, bębnów tnących i rolek zgniatających pokos. Podzespoły te są poddawane dokładnej kontroli jakości zgodnej z normą ISO 9001.


Zbiorniki ziarna
Największymi jednostkami produkowanymi w naszej spawalni są zbiorniki ziarna. Jeden z nich to największy na świecie ruchomy zbiornik ziarna. W sumie istnieją 2 różne konstrukcje i 3 warianty pojemności.

Lakiernia

Lakiernia  Lakiernia

Długookresowe zabezpieczenie
Przed montażem końcowym wszystkie części i moduły są starannie przygotowywane do malowania. Nakładanie farby jest precyzyjnie kontrolowane w celu zapewnienia perfekcyjnie równej powłoki, niezależnie od kształtu i złożoności podzespołu.


W każdej z 3 linii lakierniczych części są zawieszane na pojedynczych kodowanych kodem kreskowym wieszakach przed wprowadzeniem do taśmociągu. System monitorowania identyfikuje która część, na którym wieszaku i kiedy została pomalowana. Postęp każdej części nakładania farby jest stale monitorowany przez cały proces.


Seria kąpieli zanurzeniowych zapewnia odtłuszczanie, płukanie i procedury przygotowawcze przed zastosowaniem do części kąpieli kataforetycznej poprzedzającej malowanie natryskowe. Części są następnie wygrzewane w temperaturze 130°C. Po czterech godzinach farba jest sucha i części są przesuwane do strefy schładzania.


Zawartość kąpieli zanurzeniowych jest próbkowana codziennie w celu zapewnienia zgodności z rygorystycznymi standardami jakości i ochrony środowiska firmy John Deere.

Montaż

Montaż  Montaż

Tutaj wszystko łączy się w całość
To tutaj kombajny przyjmują znajome kształty. Połączenie naszych najnowocześniejszych maszyn i elastyczności systemu produkcji modułowej oznacza, że kombajny o różnych specyfikacjach zgodnych z wymaganiami określonych klientów mogą być montowane obok siebie, bez zakłócania procesu produkcyjnego.


Kombajny i sieczkarnie samojezdne są montowane w sąsiadujących halach, gdzie jest także przeprowadzana ostateczna kontrola jakości przed przygotowaniem do wysyłki.


Kombajny
Kombajny firmy John Deere przechodzą przez 14 stacji montażowych, na których zespoły montują podzespoły i moduły. Specjalne urządzenia obsługujące dostarczają części i moduły na miejsce montażu.


Sieczkarnie samojezdne
Wymaganych jest 13 stacji montażowych do zakończenia montażu sieczkarni samojezdnych firmy John Deere.


Diagnostyka funkcjonalna
W dźwiękoszczelnych boksach przeprowadzana jest diagnostyka systemów. Testowane są układy elektryczne, hydrauliczne, osiągi silnika, zasilanie i ciśnienie oleju.

Czy wiesz, że..?

Poznaj historię maszyn żniwnych

Dowiedz się więcej o historii John Deere

Możesz być zainteresowany...